Answer:
1. Your answer would be C) 2√3-5√2.
2. Your answer would be -39.7i.
3. Your answer would be -1.
Step-by-step explanation:
The answer to your question is 20/9
Answer:
Step-by-step explanation:
20.70/90= 0.23 per foot
30*.23= 6.90
It'll cost $6.90 for 30 more feet.
Answer:
2.5 miles, 5 miles, no
Step-by-step explanation:
(2a+2)(4a+4)
8a^2+8a+8a+8
The answer is 8a^2+16a+8