1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
lys-0071
[83]
3 years ago
6
A $4 sales tax is charged for a $50 purchase. At this rate, what is the sales tax for a $1200 purchase?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
agasfer
[191]
3 years ago
7
0
Answer:
$96
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
An employee worked 36 hours last week. This week, she worked 48 hours. Find the percent increase. Round to the nearest percent.
ioda
Answer:
There was a 25% increase.
Step-by-step explanation:
6
0
3 years ago
Isaac has spent $20 to set up cable service and the monthly fee is $54.95. Write an equation to represent the total amount it co
Liono4ka [1.6K]
Do 54.95 + 20.00 and you get 80.95
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
Valley Elementary School has a running track that is mile long. Ten students
worty [1.4K]
16
sry im late
...............
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the least 10-digit whole number?
Murljashka [212]
1000000000 because less than this number is 9 digits and more than this numbet is not least
5
0
3 years ago
Kristen is making lanyards for a convention. She needs to make 1,000 lanyards and knows that 1 lanyards uses 1.75 feet of cord.
quester [9]
Well 1.75ft times 1000 is 1750ft of cable
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
three swimmers competed in the 50 M Freestyle race I description of their swimmi speed is given order the swimmers on the first
5
·
2 answers
-36 times a number minus 75 is equal to 65 less than the number. What is the number?
9
·
1 answer
Find x using Pythagorean theorem
9
·
1 answer
A rectangle has a length of 14cm and an area of 70 cm squared what is the width
13
·
1 answer
У
13
·
1 answer
PLEASE YALL I need HELP ASAP PLEASE PLEASE PLEASE I WILL MARK YOU AS BRANLIEST IF CORRECT
15
·
2 answers
PLEASE HELP URGENT!!!!!!!! NUMBER 46 AND 47!!!!!!!!!!!!!!
13
·
1 answer
I don’t understand this math at all someone please help !
7
·
2 answers
PLEASE ANSWER ASAP AND ILL MARK YOU BRANLIEST!!!
12
·
2 answers
A package of 4 red,white and blue hats costs $8. What is the unit rate
13
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!