1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Damm [24]
3 years ago
7

-2

" align="absmiddle" class="latex-formula">
Mathematics
1 answer:
sergij07 [2.7K]3 years ago
6 0

Answer:

1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Hi please help me solve this!!!
dezoksy [38]

Answer: I think the answer might be the first option

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
A fixed expense is a ___________.
ss7ja [257]

Answer:

<h2>highy much</h2>

Step-by-step explanation:

<h2>follow me</h2><h2>I follow you back</h2>
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to -1 + n = 12
mr_godi [17]

Answer:

13

Step-by-step explanation: so youre solving for n, so add -1 to 12, which makes 13. you add because you remove the negative sign from one.

6 0
3 years ago
How many gallons does 11 liters equal?Use this conversion factor 1gal=3.79 liters.Round to the nearest tenth.
Dennis_Churaev [7]

Answer:

Around 2.9 gallons is equivalent to 11 liters.  

Step-by-step explanation:

<u>Key skills needed: Conversion, Division, Equations</u>

1) 1 gallon  = 3.79 liters

2) We want to find how many gallons 1 liter is equal to ---> Use the original equation and divide by 3.79 on both sides.

You will get --> 1 liter  = 1/3.79 gallons

3) To find how many gallons 11 liters is we multiply both sides by 11.

We will get 11 liters  = 11/3.79 gallons ---> 11/3.79 is 2.9 when rounded to the nearest tenth.

Therefore 2.9 gallons is the answer.

<em>Hope you understood and have a nice day!! :D</em>

5 0
3 years ago
Please help on this math question! I will love to help back on anything and give brainliest
bogdanovich [222]

Answer:

the perimeter is 25.

Step-by-step explanation:

have a nice day!

6 0
3 years ago
Other questions:
  • "A town has accumulated 2 inches of snow, in the snow depth is increasing by 4 inches every hour. A nearby town has accumulated
    14·1 answer
  • What events forced the passengers on the mayflower to write and sign the mayflower compact? -?
    13·1 answer
  • A:
    13·1 answer
  • a bagel cost $0.80.On Wednesday ,a dozen bagels cost $6.00. what is the unit price of a bagel on wednsday, if you buy 3 bagels?
    11·1 answer
  • Please help me!!!!!!!!
    6·2 answers
  • If 5 friends want to share 1.25 of a pizza evenly, how much pizza would each person get?
    10·2 answers
  • How do i factor 3x²-41x+110
    13·1 answer
  • The graph of a quadratic function having the form f(x) = ax? + bx + c passes
    11·1 answer
  • I just need to know if these are parallel please,,,
    13·2 answers
  • Please help I will give you 20 points
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!