1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Illusion [34]
3 years ago
13

Can you help me please with this

Mathematics
1 answer:
miskamm [114]3 years ago
6 0

-39/100 is the answer according to me ..

Plz mark me as brainliest if u found it helpful

You might be interested in
In a football game, a team loses 8 yards, then loses 3 yards, then loses 11 yards.
stich3 [128]

Answer:

the lost 22 yards altogether

they now have -22 yards i believe

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP Solve each of the proportion below using the cross‐product property.
Eddi Din [679]

Answer:

D) 5/8 = a/16

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jennifer has a taco stand.she found that her daily costs can be modeled by C(x)=x^2-40x+610. if she wants to keep her daily cost
Svetllana [295]
Plug in 300 for C(x), to get:
300=x^{2} -40x=610
Then subtract to get: 0=0= x^{2} -40x+310
Then use the quadratic formula and plug everything in. Use a calculator to simplify.

You'll get two answers: 29.486 and -0.513.
Since you can't sell <em>"negative" </em>tacos, use the positive solution
Around 29-30 tacos.
8 0
3 years ago
Can someone help pls? its a timed quiz lol<br> ty if you do help :)
xenn [34]

Answer:

336

Step-by-step explanation:

not completely sure but I'm pretty sure its 336

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify ratio 6:4 , please answer quick!!!
frez [133]

Answer:

3:2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • When the average price of an item increases from p1 to p2 over a period of n years, the annual rate of inflation r (in decimal f
    10·1 answer
  • Which of the following is a solution of x^2 + 2x + 4?
    7·1 answer
  • Factor the expression gcf 12w-18
    13·2 answers
  • NEED HELP!!!!!!! I’LL GIVE 30 POINTS
    5·1 answer
  • A bus holds 30 students there are 360 students how many buses are needed
    6·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $2.60 for 6 muffins. What is the price per dozen?
    10·2 answers
  • 3. Orenda has a total of 41 loonies ($1 coin) and toonies ($2 coin) in her piggy bank. Their total value is $59.
    14·1 answer
  • How do you get y by itself?
    5·1 answer
  • Pls help due soon i’ll mark brainliest
    8·1 answer
  • Rewrite 7^5/7 with a single positive exponent
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!