I NEED HELP PLEASE Which is the better buy?
2 answers:
Answer: The second one, 10 rolls for $12. 1.29 (Rounded)
Step-by-step explanation:
14/18 is 1.29 (Rounded)
10/12 is 1.20.
The unit rate is cheaper, therefore making it the better buy
The 10 roll option is better: Make both numbers of rolls 140 (14x10 and 10x14) Do the same with the dollars: 10 roll option: $168 but 14 roll option: $180 Bottom option is better
You might be interested in
It’s a 50/50 chance since there is only 2 sides. (1?2)
Answer:
(-1,0) and (5,0)
Step-by-step explanation:
Estimate, ok area=side^2 if we round 25^2=625 25.3 is slighly bigger so maybe 632 squaer centimters or something
8 - ? = -1. the missing number would be 9.
Answer:785.4
Step-by-step explanation: