The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Answer:
22,-15 ................ maybe
Answer:16
Step-by-step explanation:Next day there will be (36+12) or 48 players.
For 36 players 12 pizzas are needed
For 1 player 12/36 pizzas are needed
For 48 players 12/36*48 or 16 pizzas are needed
Answer:
6,666$
Step-by-step explanation:
Because there are 12 months in a year u just have to divide 80,000 by 12.
Got chu :)