1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tangare [24]
2 years ago
10

If line m || line n and 24 measures 135º, what is the measure of 23?

Mathematics
1 answer:
pashok25 [27]2 years ago
4 0

Answer:

45°

Step-by-step explanation:

by liner pair {180°-135°}

= 45°

You might be interested in
Plz help quick!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brrunno [24]

Answer:

Left to Right

-3

-1.5

- 3/4

2/8

4/3

2 1/2

Step-by-step explanation:

It is easy.

Just line them up.

Least to greatest.

I really hope that this helped.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 3x+y=14, and x and y are positive integers, all of the following could be the value of x+y EXCEPT? This is an sat question an
vodka [1.7K]
Possible values are 

x=1,y=11

x=2,y=8

x=3,y=5

x=4,y=2
8 0
3 years ago
Marcelo scored 7 points for his basketball team. This was 20% of his team’s points. How many points did his team score?
baherus [9]

Answer:

35

Step-by-step explanation:

20% = 7

Therefore, 100% = Total Points By Whole Team

20% x 5 = 100%

7 x 5 = 35 Points

5 0
3 years ago
What is x at most 30
andrezito [222]

Answer:

x < 30

Step-by-step explanation:

x is every number less or equal to 30


7 0
3 years ago
What is the greatest possible number of real zeros of f(x) = x3 – 2x2-x+1?
Sedaia [141]

Answer:

Step-by-step explanation:Use the drop-down menus to identify the roots in these English words.

Aristocratic:  

Incredulous:  

Contradiction:  

Regeneration:  

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A bakery offered a coupon for its catering services. The cost before the coupon was $42.50, and the cost after the coupon was ap
    12·1 answer
  • Solve the logarithmic equation for x. <br> Ln x= 10
    5·2 answers
  • In one month, Jillian made 36 local phone calls and 20 long distance calls.
    6·1 answer
  • 1 4/5, 1/2, -3 7/8, -7/9, -3/5 order the numbers from least to greatest
    5·2 answers
  • 3/5 times 2 i need help
    8·2 answers
  • 1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.
    8·2 answers
  • Which solution makes the equation true <br><br>6d=8(12-6)​
    12·1 answer
  • Please help me!!!
    7·2 answers
  • Helppppppppppppppppppppppppp
    10·2 answers
  • Questions
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!