1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mariarad [96]
2 years ago
8

The below shows the cost of items sold at Luke's electronics. Which two items would represent the ratio 3:1

Mathematics
1 answer:
Ugo [173]2 years ago
6 0
The blue ray and the tv combined is 490 so just divide by 2 there’s your answer bud
You might be interested in
Whats 2+2tgggggvvvvvvv
amid [387]

Answer:

is this a joke? xd. 2+2=4.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lola measures 3 buttons for a shirt cheese making one button is 1/8 inch 1 is 3/8 inch and 1 is 1/4 inch which button is smalles
Solnce55 [7]

Step-by-step explanation:

no se incluye la información que le envié en el mundo de los incas y la información de las personas en el mismo tiempo para la actividad que no me han llegado y que me digan que me digan que es

7 0
3 years ago
What is the area of this trapezoid?<br><br> Enter your answer in the box.<br><br> cm2=
WITCHER [35]

Download the app Math then take a picture and it wil give u the answer.

3 0
3 years ago
Cheri paid $6.50 for the bunch of grapes with the weight of 2.5 pounds. What is the price per pound?
kotegsom [21]
It would be $2.6 (or $2.60) per pound.
3 0
3 years ago
Please help me with a) and b) I’m very lost, please explain and how you got your answer
Karo-lina-s [1.5K]

To solve A, complete the square for both variables.

The center is (6,4)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • there are 12 bottles of water and 15 cans of soda in cooler if you randomly grab one beverage from the cooler is there a probabi
    15·1 answer
  • A house with an original value of increased in value to in years. What is the ratio of the increase in value to the original val
    13·1 answer
  • Need help asap please​
    6·2 answers
  • Yes or no math question please give the right answers!!!!!! Yes or no ?
    14·2 answers
  • Question 3 of 5
    10·1 answer
  • Angle Relationships
    9·1 answer
  • Please please help I give you brainliest ​
    7·2 answers
  • Notebooks are on sale for $0.59 each. Belinda wants to buy 5 but she has only $3. What can Belinda do to find out how much money
    7·1 answer
  • I help me ?? Ok don’t know what to do
    15·1 answer
  • Aisha just took a math test consisting of 20 total questions (all worth the same
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!