1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Morgarella [4.7K]
3 years ago
10

If 12 apples cost $10.20 how much does one apple cost?

Mathematics
2 answers:
trasher [3.6K]3 years ago
6 0
One apple costs 85 cents
marta [7]3 years ago
5 0
One apple costs $1.17 
Hope this helps!!
You might be interested in
60 is 25% of what number?
Marysya12 [62]
Your answer would be 15. You first would move the "pretend" decimal to the left 2 times. so it would end up being 0.25. So then you would set up your problem. 0.25 x 60 =. Which should give you the answer of 15.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 1/9 * 1/10= *please answer fast!
mamaluj [8]

Answer: 1/90

multiply 1/10 and 1/9 across, and you get 1/90

\frac{1}{9} × \frac{1}{10} = \frac{1}{90}

hope it helps!!!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the speed of a car traveling north, 100 meters in 25 seconds?
Marat540 [252]

using the conversion factor the speed of the car is 44.74 miles/hr

6 0
3 years ago
Given the following sets. a = {0, 1, 2, 3} b = {a, b, c, d} c = {0, a, 2, b} find a c.
ipn [44]
I think the answer is 0.
7 0
3 years ago
Show that there is no rational number whose square is 5<br><br>​
lozanna [386]

Answer:

Step-by-step explanation:

Take the square root of 5, which is 2.236, aka not a rational number. It doesn't come out to a whole number so therefore there is no rational solution

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which is the best estimate of watch percent?
    9·2 answers
  • A rhombus, which is a quadrilateral with 4 equal sides, is plotted on the coordinate plane. The coordinates of the vertices are:
    10·1 answer
  • Sixty percent of students in Mariana's class has a pet. If 12 students have pets, how many students are in the class
    5·1 answer
  • Convert 21 99 to a decimal using long division.
    11·2 answers
  • Sam sells cars and earns 3.5% commission in sales. In one day he sold 3 of the same cars each for $21,500. How much did Sam earn
    11·1 answer
  • If you know this answer plz help me out asap​
    13·2 answers
  • Phillip wanted to leave a 15% tip. He thought to himself that 15% = 10% plus half of 10%. Which of the following equations will
    12·1 answer
  • Determine weather the following is real or complex <br> i^6-122-7i^2
    8·1 answer
  • Lines a and b are parallel and lines e and f are parallel. Vertical and parallel lines a and b are intersected by horizontal lin
    7·2 answers
  • What is the perimeter of a triangle whose sides are 4x, 3x+5, and 9-x?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!