Answer:
z ≥ -8 - (-5)
Step-by-step explanation:
Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Answer:6=C 7=C
Step-by-step explanation:
Answer:
From the above image when the input of f(x) is 9 the output is 1
So f^-1(1) is just the reverse when the input is 1 the output is 9
So f^-1(1) = 9
Hope this helps
You will have 40% of your savings left after buying brushes and paint. The fraction is 4/10, which you can simplify to 2/5.