1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LenKa [72]
3 years ago
9

I need help on this

Mathematics
2 answers:
valentinak56 [21]3 years ago
8 0

Answer:

Im pretty sure it's the 2nd one

Jobisdone [24]3 years ago
6 0
It is the second one
You might be interested in
Solve for x 4x - 4 < 8
UNO [17]

Answer:

x < 3

Step-by-step explanation:

Yup

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write an equation to represent the following statement.<br> 24 is 4 times as great as k.
Artyom0805 [142]

Answer:

24 x 4 = k x 4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Assuming thay line WXZ is straight, what are the measure and classification of angle YXZ?
Talja [164]
It’s b.
because it’s would be 180-45
8 0
3 years ago
1/10 is one part of the whole(number)divided into.......equals part.
Tom [10]
10 equal parts. that is the answer
5 0
3 years ago
5y(2x-1)=y(x+2)+20, x=3​
Shkiper50 [21]

Answer:

y=1

Step-by-step explanation:

5y(2x-1)=y(x+2)+20, x=3

5y(2(3)-1)=y(3+2)+20

5y(6-1)=y(5)+20

5y(5)=5y+20

25y=5y+20

25y-5y=20

20y=20

y=20/20

y=1

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Determine the most probable next term in the sequence 486,162,54,18,6
    5·2 answers
  • What is 0.4% written as a decimal? <br><br> A. 0.04<br> B. 0.4<br> C. 2.5<br> D. 0.004
    7·2 answers
  • Il perimetro di un rettangolo è 126 cm. La base è i tre quarti dell'altezza. Mi potreste dire come procedere? ​
    5·1 answer
  • Solve the equation. 4+-1 = 83
    5·1 answer
  • 2(3x - 4) + 10 = 5(x + 4)<br><br><br>solving equations from book (geometry common core)​
    6·1 answer
  • A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
    11·2 answers
  • According to the National Association of Colleges and Employers, the mean salary for a new college graduate is $45,327. A small
    12·1 answer
  • Which country would be the BEST trading partner for all three countries in the table?
    5·1 answer
  • The following data show the scores Gina obtained on 12 IQ tests: 93, 83, 74, 74, 83, 92, 93, 94, 90, 87, 83, 86 The box plot rep
    7·1 answer
  • HELP PLS
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!