1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pav-90 [236]
2 years ago
11

Game Stop is selling used games in bundles. They have one bundle of 8 games for $52, and one bundle of 10 games for $62.50. Whic

h bundle is better? Why?
1.) 8 games because they are $6.50 each

2.) 10 games because they are $6.25 each

3.) 8 games because they are $5.20 each

4.) 10 games because they are $6,05 each
Mathematics
1 answer:
natka813 [3]2 years ago
3 0

Answer:

1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
7 yr 27 mon 27 da + 26 mo 42 da = i need answer aszap
rosijanka [135]

Answer:

11 years 7 months 7 days(if 31 days a months) and change 7 days to 9 days if assuming 30 days a moths

7 0
2 years ago
Assume you have collected data pairs (x, y) on a certain variety of tree. x is the number of weeks since the tree was planted an
Dvinal [7]
I'm not sure what the answers are, but I can help. If you go to the x axis and search for 50, then go straight up to the line of best fit, you'll find the estimated height of the tree. It appears to be about 70. 

Hope this helps! 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
the distance d, in meters, that a rhinoceros runs in s seconds is represented by the equation d=16s. What is the constant of pro
Akimi4 [234]
Do you have notes from class?
5 0
3 years ago
Can you answer these two questions please 10 points
ioda
I don’t understand either
6 0
2 years ago
A 3-gallon bottle of bleach costs $14.88. What is the price per quart?
Vikki [24]

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

there are 4 quarts to a gallon. you have 3 gallons. so you have 12 quarts. 14.88 divided by 12 is 1.24! hope this helps! :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 8 dogs 5 cats 15 more dogs than cats how many total animals are in the shelter
    5·2 answers
  • Learning outcome: Solve a linear system of equations in two and three variables using algebraic methods. Read and solve word pro
    5·1 answer
  • I need the answer to 1+1 please
    10·2 answers
  • Please help i need this as soon as possible
    7·1 answer
  • Which situation represents linear proportional relationships
    9·1 answer
  • Solve each equation, if possible. Write irrational numbers in simplest radical form. Describe the strategy you used to get your
    7·1 answer
  • What is the length of CF? ASAP please!!!
    10·1 answer
  • Answer choices are 9,-9,4,-4 for both spots PLEASE HELP FAST!!!
    14·1 answer
  • Express the percent as a decimal. <br> 41%
    8·2 answers
  • Write a piecewise-defined function that represents the graph?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!