For this case we have:
Be a function of the form 
Where:

If we want to find f (-2), we substitute
, then:

Since we have a negative root, the result will be given by complex numbers. By definition:

So:

Answer:

X would represent in years by 10x
Answer:
15
Step-by-step explanation:
2×6=8
8+7 =15
2+7 =9
9
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!
Answer:
It equals 256 because 2x2x2x2x2x2x2x2= 256