Answer:
I think it's 3. s+3
Step-by-step explanation:
This question is weird! :\
True. When the points are plotted on a graph and connected, they pass the vertical line test. No x value is the same.
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
Step-by-step explanation:
39500 x 103 = 4,068,500
in scientific notation, that ia 4.0685 x 10⁶