1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marta_Voda [28]
2 years ago
10

Plot the points (2, 5), (2, -4), (10, 5), and (10, -4) on a coordinate plane. What is the perimeter of this polygon?

Mathematics
1 answer:
antoniya [11.8K]2 years ago
5 0

Answer:16

Step-by-step explanation:

i just need to the points sorry dude

You might be interested in
How do you solve equation with like terms if it has a fraction ​
larisa86 [58]

Answer:Solve equations by clearing the Denominators Find the least common denominator of all the fractions in the equation. Multiply both sides of the equation by that LCD. This clears the fractions.

Step-by-step explanation:Solve equations by clearing the Denominators Find the least common denominator of all the fractions in the equation. Multiply both sides of the equation by that LCD. This clears the fractions.

3 0
2 years ago
2) A gym charges a $30 membership fee and $10 per month. Write an
kari74 [83]

C = 10m + 30, where C is total cost and m is # of months

C = 10(5) + 30

C = 50 + 30

C = $80

$160 = 10m + 30

160 - 30 = 10m

130/10 = m

m = 13 months

Hope that helps

5 0
3 years ago
A rectangle has a length of 4 feet and a perimeter of 16 feet. What is the perimeter of a similar rectangle with a length of 9 f
kompoz [17]
The answer is 42 feet I use substitution and subtract by 8
7 0
3 years ago
Which of the following is equivalent to 60 g?​
guajiro [1.7K]

Answer:

The number of cups that are equivalent to 60 grams varies based on what is being measured.

Step-by-step explanation:

j

5 0
3 years ago
Unit rate of $42 for 3 books
HACTEHA [7]
I think it would be $14 per book
3 0
3 years ago
Other questions:
  • How do you write 3.74 x 10^4 in standard form?
    11·2 answers
  • 9th grade math please help its urgenttt
    10·2 answers
  • Ryan is making a fruit drink. The directions say to mix 5 cups of water with 2 scoops of powdered fruit mix. How many cups of wa
    9·1 answer
  • Decide which point lies on the line that is parallel to AB and passes through point P
    6·1 answer
  • Please help me...?<br><br> i'll give brainliest to correct answer! :D
    11·2 answers
  • Maya is the manager for the track team. She created a table to compare finish times from the second practice to the first practi
    8·1 answer
  • When finding the area of a quadrilateral, what operation would I use and why?
    9·1 answer
  • Find the greatest number of students to whom 45 soccer balls and 60 tennis balls can be equally divided.
    15·2 answers
  • A rectangle with a length of x - 4 and a width of 8 has a perimeter of 34. what is the value of x?
    13·1 answer
  • Finding the sums
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!