1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
JulsSmile [24]
2 years ago
6

Can somone please help with this, will give brainliest.

Mathematics
1 answer:
Alex777 [14]2 years ago
7 0

Answer: maybe c or d, but I could be wrong :/

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Using the Order of Operations, what is the solution to 2(4/2)2 - 15 + 6?
PIT_PIT [208]
<span>2(4/2)^2 - 15 + 6
= </span><span>2(2)^2 - 15 + 6
= </span><span>2(4) - 15 + 6
= 8 - 15 + 6
= -1</span>
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A function is a special type of relation where
Citrus2011 [14]

Answer: the answer would be B :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
1.Amulya is x years now. Write expressions for her age 5 years ago?
ikadub [295]

Answer:

Step-by-step explanation:

1)    a = x - 5

a)   z = y + 5

b)  z = y - 3

c)   z = 6y

d)  z = 6y - 2

e) z = 3y + 5

5 0
2 years ago
How long will it take to drive 30 miles going 15 mph?
mrs_skeptik [129]
Distance=speed times time

distance=30mi
speed=15mph
t=t


so
30=15 times t
divide both sides by 15
2=t

2 hours
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Oranges sell for $5.00 per bag. If there are 10 oranges in each bag, how much is the price per orange?
yulyashka [42]

Answer:

The answer is A

Step-by-step explanation:

10 divided by 5

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Does anyone know what the answer is?​
    9·1 answer
  • 20 Points!!
    14·2 answers
  • 20 square root of 270 /4 square root of 3
    13·1 answer
  • need help.    solve for y.  try factoring first if not possible or difficult use quadratic formula.               y²-6y+6=0
    13·2 answers
  • Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost
    15·2 answers
  • Simplify fully please
    8·2 answers
  • Sam and bethan share £54 in the ration 5:4
    9·1 answer
  • (a) A square has a perimeter of 12 cm. What is the length of each side?
    6·1 answer
  • A triangle has sides with lengths of 3 millimeters, 4 millimeters, and 5 millimeters. Is it a right triangle?
    12·1 answer
  • NEED HELP ASAP!!!!! 40 POINTS<br><br><br> pls show work
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!