1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Olegator [25]
3 years ago
13

Question 2 of 10

Mathematics
1 answer:
Leto [7]3 years ago
8 0
The answer is B for This question
You might be interested in
Write an expression that shows 9 less than the product of 11 and 3.5
Alex73 [517]

try this for answer (11×3.5)-9=x

8 0
2 years ago
Deandre knit a scarf for each of his 8 friends. Each scarf was 57.6in
madreJ [45]
Multiply 57.6 x 8 = 460. 8 and since you have to convert it to feet you divide by 12 which gets you 38.4 feet
7 0
3 years ago
Help help help help help
aleksklad [387]

Answer:

<h2><u>Toothpaste</u></h2>

Smiles = $0.215 per ounce

Tartar Free = $0.2075 per ounce

Bright = $0.19875 per ounce

I will buy Bright because it is the cheapest.

<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>

Bronze Smart = $0.23625 per ounce

Ray Block = $0.25 per ounce

Healthy Glow = $0.3725 per ounce

I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.

<h2><u>Deodorant</u></h2>

Fresh = $0.29875 per ounce

Clean Scent = $0.259 per ounce

Spring = $0.24833333333 per ounce

I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.

Step-by-step explanation:

divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce

Have a nice day! :-)

3 0
3 years ago
As a computer programmer, you have to define the movements of a battleship across a virtual grid . Will you program the transfor
n200080 [17]
I took this test the other day I put figure 2 and I got it right
3 0
3 years ago
Please answer this<br><br><br> will mark brainliest
AlexFokin [52]
Between 2 and 3, should be somewhere before .5
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following is not a type of nonfiction?
    11·2 answers
  • Plz help
    15·1 answer
  • What is the solution of y − 4x = 0 and 3x + 6y = 9?
    14·1 answer
  • NEED HELP ASAP PLEASEEEEE
    12·2 answers
  • everything 3 days seth goes to the grocery store his best friend brian goes 5 days on what day will they both go on to the store
    7·1 answer
  • You are at an pear picking farm and they allow you to pick up to 50 pears a day. Today, you have already picked 14 pears. Which
    5·1 answer
  • two years of local internet service costs $685, including the installation fee of $85 what is the monthly fee?
    13·1 answer
  • Find the center of the circle: x2 + 2x - 3 + y2 = 5.
    7·1 answer
  • What is the difference between certain and impossible?.
    12·1 answer
  • From midnight to 6:00 am, the temperature rose 8°C. At 6:00 am, the temperature was − 20 ° -20°C. What was the temperature at mi
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!