1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhannawk [14.2K]
3 years ago
11

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Mathematics
1 answer:
leva [86]3 years ago
3 0

Answer:

The answer is 4.802 × 10⁷

Step-by-step explanation:

48020000 = 4.802 × 10⁷

Thus, The answer is 4.802 × 10⁷

<u>-TheUnknownScientist</u>

You might be interested in
Rewrite the equation below to express the cost (c) as a function of miles (m). The charge for a rental car is $20 plus $0.05 per
Alja [10]
The answer is 
c(m) = $20 + $0.05m
5 0
3 years ago
I need help with this question, please.
Agata [3.3K]

Answer:

1 slice will be left because there are 16 slices and 15 guests

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Solve the system x+3=22 2x-y=2
steposvetlana [31]

Hello from MrBillDoesMath!

Answer:

x = 19, y = 36

Discussion:

x + 3 = 22     (*)

2x - y = 2      (**)


Subtract 3 from both sides of (*)

x + 3 -3 = 22 = 3 = 19  =>

x = 19


Substitute x= 19 in (**)

2(19) - y = 2 =>

38 - y = 2 =>           (add y to both sides)

38 -y + y = 2 + y =>

38 = 2 + y  =>         (subtract 2 from both sides)

38 -2 = 2 -2 + y =>

36 = y


Regards,  

MrB

P.S.  I'll be on vacation from Friday, Dec 22 to Jan 2, 2019. Have a Great New Year!


3 0
3 years ago
Help me out? tysvm!!!
Sophie [7]

Answer: 103

Step-by-step explanation:

8 x 6.5 = 52,

52 + 8 = 60 (pints in total)

there are 2 cups in 1 pint so 60 x 2 = 120

120 - 17 = 103

3 0
2 years ago
Please help<br><br> 20% of 3km = ?
Lorico [155]

20% of 3km is 0.6 Kilometer

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the quotient 6 divided 27L 600 mL
    14·1 answer
  • Please help. Will reward brainliest
    10·2 answers
  • Complete the square and give a substitution (not necessarily trigonometric) which could be used to compute the integral. ∫1x2+2x
    6·1 answer
  • If Walgreens sells 4 candy bars for $2.00, what is the cost of 1 candy bar?
    14·1 answer
  • Which is greater 3.260 or 3.206
    7·2 answers
  • What property of multiplication allows you to multiply a rate by a conversion factor without changing its value?
    14·1 answer
  • A construction company buys a bulldozer for $26,000. The company expects the useful life of the machine to be 12 years, at which
    7·1 answer
  • Example 4
    13·1 answer
  • PLS HELP ME ASAP FOR 12 AND 14!! (MUST SHOW WORK!!) + LOTS OF POINTS!!
    7·2 answers
  • What is the complement of 30 degrees
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!