1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
UkoKoshka [18]
3 years ago
9

( 27 − 9 ) × 3 ÷ 9 + 18 = 42 .

Mathematics
2 answers:
solmaris [256]3 years ago
5 0

Answer: 24 = 42

Step-by-step explanation:

PEMDAS / order of operations.

Leno4ka [110]3 years ago
3 0

Answer:

24=42

Step-by-step explanation:

Use PEMDAS!

You might be interested in
Find the unit rate!!!<br><br> WILL GIVW BRAINLIEST!!!!
Whitepunk [10]

Answer:

10 to 2

Step-by-step explanation:

Please give the B

I would appreciate it :)

7 0
2 years ago
I’ll mark you brainlist
kherson [118]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Me need help help me plz
Phoenix [80]

Answer:

69.08

Step-by-step explanation:

circumference is 2πr which is 3.14 x 2 x 11

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Just need the explain your answer part. Can anyone help seventh grade math please DESPRATE
Dima020 [189]

9514 1404 393

Answer:

  140, 35, 260/35, 7.43, 8

Step-by-step explanation:

The last section is just a summary of the preceding sections, a short description of the problem and how you worked it.

She sells the jackets for 140% of $25, or $35. 260/35 = 7.43 She can only sell a whole number of jackets, so she needs to sell 8.

8 0
3 years ago
Evaluate 6 P 3. 720 240 540 120
Damm [24]

Answer:120

Step-by-step explanation: i know i am a week late but ...

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The distance from Earth to the moon about 224 miles. The distance from earth to neptune is about 227 miles. which distance is th
    13·1 answer
  • Choose one of the factors of x15 − 64. (2 points)
    9·2 answers
  • Solve the system of equations.
    14·2 answers
  • Solve the compound inequality 6b &lt; 36 or 2b + 12 &gt; 6 <br>​
    5·1 answer
  • Evaluate the Expression<br> 36<br> 3 x 4
    5·2 answers
  • Seven tenths simplified
    9·2 answers
  • Shakira went bowling with her friends. She paid $3 to rent shoes and then $4.75 for each game. If she spent a total of $36.25, t
    7·2 answers
  • Alex spent $15 on 34 pounds of cookies. What is the unit rate in cost per pound?
    14·2 answers
  • Which example shows the distributive property?
    6·2 answers
  • Help with the length of the third side?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!