1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
CaHeK987 [17]
3 years ago
9

MI PRIMA DE 6TO GRADO ME PIDIO AYUDA , NO ME ACUERDO PUEDEN AYUDARME

Mathematics
1 answer:
miv72 [106K]3 years ago
3 0

Answer:

esto no es sexto grado

You might be interested in
What four factors were used to create this product game board 9,15,18,21,30,35,36,42,49
IgorLugansk [536]
To see what are the factors use, we write each of the numbers, as product of prime factors:

9= 3 \cdot 3\\\\
15=3 \cdot 5\\\\
18= 2 \cdot 9 = 2 \cdot 3 \cdot3\\\\21= 3\cdot 7\\\\30=3 \cdot10=3 \cdot 2 \cdot 5\\\\35=5 \cdot7\\\\36=6\cdot6=2\cdot3\cdot2\cdot3\\\\42=6\cdot7=2\cdot3\cdot7\\\\49=7\cdot7


As we can see, the 4 factors used to produce the numbers in the list are {2, 3, 5, 7}


Answer:  {2, 3, 5, 7}
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How is the range of a set of data different from the IQR
Gnom [1K]
The range is the difference betweem the largest and smallest NUMBERS in the whole piece of data. The IQR is the difference between the largest and smallest QUARTILES. For example, if you had the data 1,2,3,4,5: 5-1=4 would be the range and...(4-2)=2 would be the IQR. Hope this helped! :)
4 0
3 years ago
A 5-pack of popsicles costs $0.95. What is the unit price?
Rainbow [258]
Unit price - price of one
0.95/5= 0.19p
hope this helps
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
3x + 2y = 2
iragen [17]
A) (-2,4) hope this helps 
6 0
3 years ago
A leprechaun places a magic penny under a​ girl's pillow. The next night there are 2 magic pennies under her pillow. Each night
11Alexandr11 [23.1K]

Answer:

  • tn = 2097152 pennies
  • tn = 20971.52 dollars.

Step-by-step explanation:

A surprisingly large amount of money.

The question is "Does the amount of money just double or do the previous amounts add to the present amount?"

I think it just doubles. Not only that, but she can't spend any of it until night 22 is reached.

  • tn = a*2^(n - 1)
  • a = 1   She starts with 1 penny.
  • n = 22
  • tn = 1*2^(22 - 1)
  • tn = 1*2^21
  • tn = 2097152 pennies
  • tn = 20971.52 dollars.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help!!! Thanks!
    11·1 answer
  • Find vector C and D in relation to B. Need help with the actual reasoning.
    14·1 answer
  • the sum of present ages of a father and his son is 60 years. if both of them live until the son becomes as well as the father is
    14·1 answer
  • Use the distributive property to remove the parentheses.<br><br> -7 ( -2w - 4y + 1 )
    6·2 answers
  • Find the inverse of the one-to-one function.<br> y = 3x+4
    9·1 answer
  • −k+2(−2k−5)<br> Simplify <br> Will give brainliest
    13·1 answer
  • PLS HELP ME ANSWER THIS <br>DO NOT SEND A LINK!!!​
    12·2 answers
  • Apply the distributive property to 9(x + 2)
    13·2 answers
  • Please help me with math pt.1
    6·2 answers
  • Is y = 1/x linear or non linear
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!