Answer:
$8.60
Step-by-step explanation:
Let’s find the cost for each item
Apples: 2.5 x 1.30 = 3.25
Grapes: 2.5 x 1.65 = 4.125
Bananas: 2.5 x 0.49 = 1.225
Now we will add all the costs which will give use our total!
3.25 + 4.125 + 1.225 = 8.6
So the answer will be $8.60
Answer:
bottom left
Step-by-step explanation:
parallel lines will never intersect
15 dividido en 200 es <span>0.075</span>
Answer:
10% multiplied by 6 = 60%
60% of 42500 is 25500
42500-25500= 17000
i multiplied 10% by 6 because 2027 is 6 years away and i subtracted 42500 by 25500 because it says it "decreased"
Step-by-step explanation: