1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nesterboy [21]
2 years ago
13

Brain to first correct answer!

Mathematics
2 answers:
quester [9]2 years ago
7 0
‘ps’ ? I’m not exactly sure if that’s the correct answer tho.
Andrej [43]2 years ago
4 0
15 would be the right answer
You might be interested in
Write the equation for the line that passes theough (-4 , 9) and is parallel to the given line
devlian [24]

Step-by-step explanation:

Equation is y = -3/4x + 12.

3 0
3 years ago
Can someone help me with this problem?
Veseljchak [2.6K]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

4:8 and 3:6 when simplified gives the same result which is 1:2

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the equivalent to 3/20 as a fraction
aalyn [17]
6/40 is equalvilant because all you have to do is double or simplify it by 2
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Purchase price of article = $5,555 Down payment = $555 Number of payments = 42 True annual interest rate=18% Monthly Payment= $
bixtya [17]
The answer to the monthly payment is $257.1428571 or $258.

How to get the answer:
Simply minus $5555 to $555. You get $5000. 
Then, divide $5000 to the number of payments which is 42. (5000/42)
For that, you get a total of 119.047619. But that is not the final answer yet.
Next, we will multiply 119.047619 to 12, because we are looking for the monthly payment and we were given an "annual" rate. Annual means yearly and every year we have twelve (12) months. In that case, 119.047619 multiplied by 12 is equal to 1428.571428. Still, it is not the final answer.
The last step is, we will multiply the answer 1428.571428 to 18% or .18 and we get a total of 257.142857. Since we used the unit $ then we will a dollar for the answer. Completing the answer to the ]question, we get a total of $257.142857 or $258 for the monthly payment.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which is the best estimate of the mass of a skateboard
LekaFEV [45]
Probably B, 3 kilograms. Since grams are too small, and liters isn’t measuring mass, kilograms is the best choice.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • If v1 = (2,-5) and v2 = (4,-3), then the angle between the two vectors is _________. Round your answer to two decimal places.
    7·1 answer
  • Emter 2/2/8 as an inpropper fraction
    12·1 answer
  • PLEASE HELP 20 POINTS
    6·2 answers
  • What is the other answer for 9 + 10 ?​
    15·2 answers
  • Complete the proof to show that ABCD is a parallelogram.
    9·1 answer
  • A 4-cup bottle of soda costs $5.64. What is the price per pint?
    10·1 answer
  • Х = 2y + 3<br> х = Зу — 4​
    11·2 answers
  • ramesh took a loan of rs 50000 from urmila at the rate of 10%p.a. if he paid half of the principal and all the interest at the e
    5·1 answer
  • Please help me, because they ask for so many characters in Brainly lol
    15·1 answer
  • HELPP
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!