Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
Answer:
Its 7
Step-by-step explanation:
7 doubled is 14 then minus the lesser number is 11.
You will need. 1- to fit the rectangle tile in
6x+5y=-15
5y=-15-6x
y=(-15-6x)/5
I can’t, sir! I cannot leave my post to help with your math problems, over!