Answer:
p < - 15
Step-by-step explanation:
Given
< - 3 ( multiply both sides by 5 to clear the fraction )
p < - 15
Answer:
128
Step-by-step explanation:
64*2= 128
Your answer should be 128.
I hope you understand my horrible explnation.
Answer:
the answer will be Root 2
Step-by-step explanation:
x^2 = 1^2 + 1^2
We take the unmentioned side as 1 because it is an isosceles triangle and thus 2 of the sides will have the same measure
x^2 = 1 + 1
x^2 = 2
taking square root on both the sides
x = root of 2
The quadrants the point (4.-8) is in is the fourth quadrants
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!