1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aalyn [17]
2 years ago
10

1. What measure of variability is the simplest?

Mathematics
1 answer:
OlgaM077 [116]2 years ago
8 0

Answer:

range

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which equation can be used to find X the measure of angle POQ?what is it’s measure?
faust18 [17]

Step-by-step explanation:

m<POR = 90°

=>m<POQ+m<QOR=90°

=>x+37°=90°

x=90°-37°=53°

option B

3 0
3 years ago
HELP ME
BartSMP [9]

Answer:

7.07?

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
20 POINTS PLUS A BRAINLIEST IF ITS RIGHT!!!
kaheart [24]
I believe answer is any real number
so

<span>D.
x can be any real number</span>
4 0
3 years ago
You planted 488 acres of corn last season. you sold all your corn: 8,120 bushels in August and 64,100 bushels in September. what
Paladinen [302]
The yield per acre will be given by:
[total amount of bushels sold]/[area of the field]
Total amount sold=64100+8120=72220
area=488 acres
thus
72220/488
=147.992~148 bushels per acre
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Parallel lines j and k are cut by transvesal t . Which statement is true about ∠2 and ∠6
almond37 [142]

Answer:

They both equal

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Lamar puts 3 cantaloupes that each weigh 2 pounds onto a scale. He adds 3 bunches of bananas that each have the same weight to t
    5·2 answers
  • Rita wants to buy a sweater for $25.00 but the sale is 50% off how much will it cost
    7·2 answers
  • 16. Solve this equation for A: A = 2 = 4<br> A. 6<br> old<br> B. 8<br> C. 2<br> D.4
    15·1 answer
  • How would you graph this linear equation x-5=0
    15·1 answer
  • Assistance is needed help please
    9·2 answers
  • If 20 apples cost $7, what is the unit cost?
    5·1 answer
  • Please help!<br><br>if rstu is a rhombus, find m&lt;uts ​
    11·1 answer
  • Find the quotient of 5 1/2 and 1/8
    12·1 answer
  • Martha read 1/6of her library books on Saturday and 5/12 of her book on Sunday, how much more does Martha have left to read
    7·1 answer
  • Answer this kina hard math question.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!