Answer: y = 3
Step-by-step explanation:
The unit rate would probably be 21 per 3.5
Answer:
$0.58
Step-by-step explanation:
There are 8 pencils per package. To find the value of each pencil, divide the cost by 8
4.64/8 = $0.58
Subtract 469 from 576
576
-469
--------
107
Answer:
?
Step-by-step explanation: