Sam started with 0 dollars in his bank account. He charged his debit card for a sandwich that costs $6.00. If this was written on a number line. How many units would Sam to go to get back to where he started?
A=$20.20/10gal=$2.02 per gal
B=$26.04/12gal=$2.17 per gal
C=$28.14/14gal=$2.01 per gal
D=$30.45/15gal=$2.03 per gal
So C is the cheapest per gallon.
8s-3s=5s
5s=110
Divide both sides by 5 => s=22
RZS = 3s = 3(22) = 66
TZS= 8s = 8(22) = 176
The group of those shapes are parallelograms
Answer:
-1.8
Step-by-step explanation: