Answer:
Infinitely many solutions
Step-by-step explanation:
When the solved system has the same number on each side, the system has infinite solutions.
I'm asuming you did a typo from a previous quesiton I see that it is a dollar sign
$12 per hour
for 15 hourse, just multiply $12 by 15 because per hour means per 1 hour
15 times $12=$180
answer is $180
S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
Answer:
the slope is 0, 2, 4, 6, 8 , and 10
Step-by-step explanation:
Answer:
d. 10
Step-by-step explanation: