1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kruka [31]
3 years ago
7

How many gallons of water did niles pour into the tank each minute? Please help me asap​

Mathematics
1 answer:
iren [92.7K]3 years ago
3 0

Step-by-step explanation:

3

fdjdjdjdnfjfjfjfjjfkfjf

You might be interested in
In the figure, p is parallel to s. Trasnversals t and w intersect at point L.
labwork [276]

Option C

Corresponding angles along parrellel lines are conguerent

Answered by Gauthmath pls mark brainliest and comment thanks and click thanks

6 0
2 years ago
HELP ASAP WILL GIVE BRAINILIST ANSWER<br><br> 8/3___19/7<br><br> A) &gt;<br> B) &lt;<br> C) =
Troyanec [42]
3*2=6
2 2/3

7*2=14
2 5/7

the answer is B)
good luck
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE ANSWER FAST DUE IN 20 MINS PLEASE ANSWER FAST FAST FAST
BabaBlast [244]

Answer:

1 C

2 D and B

3 46

Step-by-step explanation:

hope that helps if not sorry<3

6 0
2 years ago
Carla earns $13 an hour cleaning house. How much will she earn if she works from 8:00 to 2:00?
Andreyy89
8pm to 2am, or 8am to 2pm, either way, Carla would've worked for 6 hours.

6*$13=$78

-----------

Carla would earn $78 if she were to clean for 6 hours.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A 5-pound box of raspberries costs $27.20. What is the price per ounce?<br> $
ASHA 777 [7]

Answer:

$0.34 per ounce

Step-by-step explanation:

A 5 pound box can be changed to ounces. There are 16 ounces in a pound. So we have 5 groups of 16.

5 × 16 is 80 ounces.

There are 80 ounces in 5lbs.

To get a price per ounces, divide.

dollars/ounces

= 27.20/80

= 0.34 dollars/oz.

This is 34cents per ounce.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • The area of a regular hexagon is 50 in.2 Find the length of a side. Round your answer to the nearest tenth.
    6·1 answer
  • Explain how the Remainder Theorem and the Factor Theorem are related.​
    11·1 answer
  • Can someone help me with this math question?
    10·1 answer
  • 21) Diana's school is selling tickets to their fall musical.
    10·1 answer
  • a bag contains 6 blue marbles, 10 red marbles, and 9 green marbles if two marbles are drawn at random without replacement what i
    10·1 answer
  • Density practice
    15·1 answer
  • a vegetarian sandwich is in the aproximate shape of a cone. the height of the sandwich is 6 inches and the base diameter is 3.5
    14·1 answer
  • What is the circumference of a circle with a radius of 4cm? .​
    15·2 answers
  • The number of boys in a club is 10 more than half the number of girls.
    5·1 answer
  • PLS PLS PLS HELP!!!! THIS IS DUE TODAYYYYY!!!!!! NO LINKS, NO STEALING POINTS, AND ONLY CORRECT ANSWERS OR YOU WILL BE REPORTED!
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!