1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kirill115 [55]
2 years ago
8

What is 0.06 divided by 8 working out

Mathematics
2 answers:
Feliz [49]2 years ago
6 0
It’s an answer for your question

sladkih [1.3K]2 years ago
4 0

Answer:

0.0075

Step-by-step explanation:

 0. 0 0 7 5

_______________________

8  ÷ 0. 0 6 0 0

− 0        

_______________________

 0 0      

−   0      

_______________________

   0 6    

 −   0    

_______________________

    6 0  

   − 5 6  

_______________________

      4 0

     − 4 0

_______________________

         0

If my answer is incorrect, pls correct me!

If you like my answer and explanation, mark me as brainliest!

-Chetan K

You might be interested in
A builder planned to build dog houses for his pets .each dog house will be on 1/3 of an acre of land .how much land will he need
ryzh [129]
You will need 1/2 of an acre
5 0
2 years ago
Geometry help please!!
Ann [662]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

:)

5 0
2 years ago
Can you help me if u want
Ganezh [65]

Answer:

the correct symbol is: Δ

Step-by-step explanation:

5 0
1 year ago
Read 2 more answers
The answer must be a comma separated list of values. If there aren't any answers, just say 0
iris [78.8K]

This is my answer. I can to screenshot it as it would not let me post.

6 0
2 years ago
Molly wants to buy a scooter for $540. She can save $75 a week but owes her sister $60. How many weeks will it take Molly to pay
vesna_86 [32]

Answer:

SORRY DONT KNOW! :/

Step-by-step explanation:

:>

8 0
3 years ago
Other questions:
  • jake weighs 150.7 lbs with his boots on, and 144.9 lbs without his boots what is the weigh of each boot
    13·1 answer
  • The probability that a student graduating from Suburban State University has student loans to pay off after graduation is 0.60 T
    7·2 answers
  • Anyone know this. <br> Pls help now.
    15·1 answer
  • Please help!!!! :) !!!!!!!!
    10·1 answer
  • The difference of 4x and 3 is -6
    13·1 answer
  • Your friend is investing in a 401(k) that promises 2% annual growth. He plans on investing $250 each month for 25 years. Excel r
    12·1 answer
  • Diane split 3/4 pounds of candy among 8 people. What is the unit rate in pounds per person? Write your answer in simplest form.
    7·1 answer
  • Work out 65% of 300.
    5·2 answers
  • In 3 hours, Fast Eddy performed 21 663 loops with his yo-yo. How manyloops could he do in 8 hours at this rate?
    11·2 answers
  • 7th grade math, circles and ratios. I don't get it.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!