The third one is the answer for this question
A=$20.20/10gal=$2.02 per gal
B=$26.04/12gal=$2.17 per gal
C=$28.14/14gal=$2.01 per gal
D=$30.45/15gal=$2.03 per gal
So C is the cheapest per gallon.
Answer:
I'm guessing the answer is B againn XD
must be a lucky day for B!!
A group is around 4-8 people so i would go with 4 at first. 4x32= $128 so that’s your answer, hopefully!
4 days earning = $85.40
so, 1 day earning will be = $85.40/4 = $21.35
Now, 11 days earning would be: $21.35 * 11 = $234.85
OPTION C IS YOUR ANSWER.