1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
motikmotik
3 years ago
10

Please help me I have no clue what’s going on lol

Mathematics
1 answer:
Nataly_w [17]3 years ago
3 0
Neither do i i just want points sorry mate
You might be interested in
The width of a rectangle is 7x - 6 feet and the length is 3x + 7 feet. Find the perimeter of the rectangle.
aliina [53]

Answer:

P= 20x+2 ft

Step-by-step explanation:

________

I                I

I                I       3x + 7ft

________

7x - 6ft

P= (7x - 6 + 7x - 6) + (3x + 7 + 3x + 7)

 = (14x - 12) + (6x + 14)

 = 20x + 2 ft

8 0
2 years ago
Please help me find the length of EC
harina [27]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

BD=AC

E is the midpoint of both lines, so BE=CE

6 0
3 years ago
Which expression are equivalent to 4(9+3) ?
Maslowich
This expression is equivalent (9+3)4
8 0
3 years ago
Divide use partial quotients 28 divided by 514
ella [17]
28÷514=0.
514÷28=18.
Partial Quotients
6 0
3 years ago
5+7k>=-30 and -4k +4>20​
Slav-nsk [51]

Answer:

\large\boxed{-5\leq k

Step-by-step explanation:

5+7k\geq-30\ \wedge\ -4k+4>20\\\\5+7k\geq-30\qquad\text{subtract 5 from both sides}\\7k\geq-35\qquad\text{divide both sides by 7}\\\boxed{k\geq-5}\\\\-4k+4>20\qquad\text{subtract 4 from both sides}\\-4k>16\qquad\text{change the signs}\\4k

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Cedric can buy 3 songs for $3.60 or 4 songs for $4.80. How much do you think he would pay for 5 songs?
    7·2 answers
  • -x/4+5=-3 plz help guys plzzz
    15·1 answer
  • A rectangle has a length of 2x 5 units and a width of , 3 units. What is the area, in square
    12·1 answer
  • Working​ together, two people can cut a large lawn in 44 hr. One person can do the job alone in 1 hr less than the other. How lo
    15·1 answer
  • Susie buys 1/2 lb of tomatoes for $1.99, what is the unit rate of the tomatoes?
    6·2 answers
  • Can someone tell me if this is perpendicular? Thanks!!!
    9·2 answers
  • What does a closed circle on a number line mean?
    6·1 answer
  • Dan and Kayla dined at a restaurant, and their bill was $29.74. They would like to leave a tip of approximately 15% of their bil
    6·1 answer
  • The scatter plot shows the relationship between annual salary and years of experience was
    8·1 answer
  • Susan borrowed $25,000 from a bank for one year at the rate of 10.5% per annum. Compute the amount she must pay to the bank to c
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!