1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
il63 [147K]
2 years ago
10

Which of the following offers the least price per ounce of shampoo?

Mathematics
1 answer:
Savatey [412]2 years ago
3 0
B because 5/4 = 1.25 per ounce
You might be interested in
Which is a true stament?
solong [7]
2nd one: 2 rectangles can have thr same area but have different perimeters.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following are exterior angles? Check all that apply.
victus00 [196]

Answer:

B) ∠ 5

C) ∠ 4

F) ∠ 6

Step-by-step explanation:

you can mark the other user brainliest

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
May someone please assist me on part 2? Feel free to read part 1.
zaharov [31]
Its 25 for the second one

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Abie makes $39,000 a year and spends about $250 each month on entertainment. what fraction of her annual income is spent on ente
tamaranim1 [39]
(250 * 12) / 39,000 = 3000/39,000 which reduces to 1/13 <==

** I multiplied 250 by 12 to get the cost per yr
7 0
2 years ago
Help me on this someone
telo118 [61]

Answer:

how to get a mean of the data in the morning and after some time

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Richard is 6 years older than Lisa, and in 5 years the sum of their ages will be twice as much as the sum of their ages 4 years
    15·2 answers
  • If a radius of a circle is 12 feet, what is the area and perimeter of the circle?
    6·2 answers
  • Is 16 gallons equal, less, or more than 64 quarts?
    13·2 answers
  • Suppose a farmer is selling fresh produce at a local farmers market. She sells a quart of strawberries for $3.50 and a head of l
    15·2 answers
  • Hurry a lot of points!
    7·2 answers
  • 1. 8 x (-7)
    8·1 answer
  • What is pi in math is it 3.14 or 5.23​
    13·2 answers
  • the cost to rent a photo booth for a party is a one time fee of $25 plus $30 per hour the photo booth is running. If the photo b
    13·1 answer
  • Please someone help me thanks :D
    14·1 answer
  • Which expression is equivalent to the expression shown?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!