1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Talja [164]
2 years ago
12

Pls help extra points and mark brainlist

Mathematics
2 answers:
kipiarov [429]2 years ago
5 0

Answer:

x-4=19

Step-by-step explanation:

Hope that helps!

Artist 52 [7]2 years ago
5 0

Answer:

x-4 is equal to 19

may be this is answer of your questions

You might be interested in
What is 3÷1/4 please tell me
Lady bird [3.3K]
The answer to your question
is 12
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
kissa brought an item at Tsh 250,000/= she sold it by a certain price and got loss of 1/4 of the buying price. find the percenta
eimsori [14]

Answer:

Loss %age = 25%

Step-by-step explanation:

<u><em>Cost Price of Item</em></u> = 250,000/-

<u><em>Loss </em></u>= 1/4 = 0.25 of 250,000

=> 62,500 /-

<u><em>%age Loss</em></u> = Loss*100/Cost Price

=> 62,500 * 100 / 250,000

=> 6,250,000/250,000

=> 25 %

5 0
3 years ago
2(10) + 2(x – 4) please simplify the expression
kolezko [41]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
I really need help I don’t know how to you know
lianna [129]

Answer:

144 in internal angle

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Arrange 34,23,42,35,41,19,23 7.3 4.02,5 in ascending order​
Bond [772]

4.02, 5, 7.3, 19, 23, 23, 34, 35, 41, 42

(Numbers are organized in ascending order from smallest to largest)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The mass of the Eiffel Tower is about 9.16 ⋅ 106 kilograms. The mass of the Golden Gate Bridge is 8.05 ⋅ 108 kilograms. Approxim
    13·1 answer
  • A box is filled with 8 blue cards, 6 red cards, and 6 yellow cards. A card is chosen at a random from the box. What is the proba
    13·1 answer
  • The image below is a triangle drawn inside a circle with center O: Which of the following expressions shows the area, in square
    8·2 answers
  • A grocer wants to make a 10-pound mixture of peanuts and cashews that he can sell for $4.75 per pound. If peanuts cost $4.00 per
    7·1 answer
  • Which situations would be represented with a positive number? Check all that apply.
    14·2 answers
  • You got paid $14.46 for 2 pounds of gummy bears. What is the unit rate?
    7·2 answers
  • Simplify 4(х + 7) - 7х + 2. А. 11х + 9 В. 11х + 30 с. -3х + 9 D. -3х + 30
    5·1 answer
  • Plz Help me!!!<br> will mark brainliest!!
    8·1 answer
  • PLEASE HELP I DON’T UNDERSTAND
    10·1 answer
  • Does 6(3−5w)=5(4−2w)−20w have one solution, no solution, or infinitely many solutions? <br><br> plzz
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!