1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
12345 [234]
3 years ago
6

A pack of 5 smiley stickers cost $6.50. What is the unit price?

Mathematics
1 answer:
nika2105 [10]3 years ago
4 0

Answer:

$1.30

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Plz help!! asap!!
Marat540 [252]
Multiply 64 times .30 =?
Then take the answer you get and subtract it from $64 then you should get your answer of $44.80 please work it out it’s not too hard it is actually pretty easy.
Hope this helps
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me please will give brainliest to ​
uranmaximum [27]

Answer:

B.

<h3>step by step explanation</h3>

I hope it's help

7 0
3 years ago
Elephant<br> A. 30 kilograms<br> B. 90 grams<br> C. 5,000 grams<br> D. 5,000 kilograms
Mariulka [41]
Pretty sure it’s d. 5,000 kilograms
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
John has a round swimming pool the distant from the center of the pool to the edge 3 m which formula can I used to find the area
DerKrebs [107]
The formula that you will use will be the formula for the area of a circle, which is as follows:
A= Pi r^2
(Pi times the radius squared)
5 0
3 years ago
What is the value of (7 – 3i)(6 + i)?
Dimas [21]
45 - 11i is the answer! And make sure you double check.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • It should be easy I just don’t get it.
    10·1 answer
  • The school needed to buy more paper for teachers to use. one bundle of paper cost $50. If the school had $350 to spend on paper,
    7·1 answer
  • There are two other ways to write this fraction.<br><br> −15/29<br> List them in the space below.
    15·1 answer
  • Answer each question I will put smartest
    9·2 answers
  • Need help with this please
    13·1 answer
  • Need help ASAP !!!!!!!!!!!!! Which statements describe the graph of f(x) = -1/4x as a transformation of the graph of g(x) = 1/x?
    6·1 answer
  • Help me pls everyone
    12·1 answer
  • Find the volume of the cone and round to the nearest tenth.
    11·1 answer
  • What is the equation of a line whose slope is -2 and whose y-intercept is 4?
    11·1 answer
  • Helllppppppp I can’t figure this out
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!