Answer:
$511
Step-by-step explanation:
If each liter costs $73$, then 7 liters is 7 times 73, which is $511.
<h2><u>✎ </u><u>
Answer:</u></h2>
<u />

➛➛➛➛➛






<h3>✂----------------</h3><h3>hope it helps...</h3><h3>have a great day!!</h3>
Answer:
y=5
Step-by-step explanation:
esa es la respuesta
Answer:
The answer is 17.2 hours
Step-by-step explanation: Because first you add all hours together (which is 86/15) then multiple it by 3 (week) which is 86/5 = 17.2 hours