1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ladessa [460]
3 years ago
15

Look at the rectangle and the square:

Mathematics
1 answer:
Rudiy273 years ago
6 0

Answer:

bla bla bla bla bla bla

You might be interested in
Identify two ordered pairs below that would form a direct variation:
Aleks [24]

Answer:

(12,3) and (20,5)

Step-by-step explanation:

When using the direct variation equation we can check these by division and we get .25 for the answer of both.

3/12 and 5/20

3 0
3 years ago
Simplify the expression<br> 7y − (6)2y − 12
irina [24]

Answer:

-5y-12

Step-by-step explanation:

Multiply 6 into 2y

7y-12y-12

-5y-12

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
qaws [65]

Answer:

i think its .19 hope it helps

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the coefficient of the x9y-term in the binomial expansion of (2y + 4x3)4?
Strike441 [17]

The answer to your question is D. 512

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve each quadratic equation by factoring. <br> Show steps pls<br> 8x^2 - 4x = 2x +9
saw5 [17]

Answer:

hope these help........

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • the scale factor of the dimensions of two similar wood floors is 5 : 4. It costs $368 to refinish the smaller wood floor.
    8·2 answers
  • Find the 10th term of the following sequences T(2)=20 and the term-to-term rule is subtract 6​
    9·2 answers
  • Jenna must run a total of 12 miles on Monday.
    7·1 answer
  • A. Write an expression that represents the total cost of large pizza. let t = # of toppings.
    9·1 answer
  • Rob walked 2/10 block. Drew walked 5/10 block. Write a comparison for the distance Rob and Drew each walked.
    12·2 answers
  • Jessica is doing an obstacle course in gym class. First, she runs 100 feet and jumps over a hurdle. Then, she crawls through a 2
    6·1 answer
  • Liam makes soap sculptures of sea turtles. Each sculpture weighs pound. He ships them in a wooden box that weighs 2 pounds The t
    12·1 answer
  • Graph the equation 4x+8y=16 <br><br>(please write down the coordinates too)
    7·1 answer
  • HELPPP FOR BRAINLEST PLEASE
    14·1 answer
  • Mac records a measure in square yards. For which type of problem would this measure be appropriate?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!