1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Liula [17]
3 years ago
7

Jonathan plots the graph of the equation y=0.5x^3+3x^2-8

Mathematics
1 answer:
kari74 [83]3 years ago
8 0

Answer:

-9 idjjeninusnuwniwni

You might be interested in
An item on sale costs 10% of the original price. The original price was $69 . Wats the price now
9966 [12]

Answer:

$62.10

Step-by-step explanation:

The difference is $6.90

Hope this helps.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is value of x for which the equation 9^-6 x 9^x = 1
miskamm [114]
X=6 I hope this helps you out
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Factors of 8 that add to 2
Anvisha [2.4K]
-2 and 4 should work.

4 0
3 years ago
Name the three dimensional figure that is formed by folding the net
Alexxandr [17]

Answer:

Cylinder

Step-by-step explanation:

The object has two parallel, circular, flat ends and straight sides, so it is a cylinder.

Cubes, rectangles and prisms have only flat sides.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate of $1.12 for 8.2 ounces?
pashok25 [27]

That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)

First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659

Hope this helped!

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the probability of rolling an even number when rolling a 6-sided die? A) 3 B) 1 2 C) 1 3 D) 1 4
    11·1 answer
  • Which function does the graph represent
    12·2 answers
  • Last week, 17 employees exceeded their sales quota, 13 employees met their sales quota, and 3 employees didn't meet their sales
    12·1 answer
  • PLZZ HELP ASAP MEH DUDES
    5·2 answers
  • Solve for x. Write both solutions, separated by a comma.7x^2-4x-3=0
    6·1 answer
  • Multiply and simplify. 2x2y3z2 · 4xy4x2 how to do?
    12·1 answer
  • Based on the lesson, identify the first operation needed to solve the following equation. x/11 - 2 = 3 multiplication subtractio
    10·2 answers
  • THIS NEEDS TO STOP (ITS A SCAM TO BUY STUFF) ITS MAKES ME ANNOYED
    8·1 answer
  • A doctor takes an uber from the airport to a hotel. The uber driver charges an $2.50 initial charge plus $2.65 per mile? Which e
    8·1 answer
  • Answer: 3x10^2 mi<br><br> example:
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!