Answer:
$62.10
Step-by-step explanation:
The difference is $6.90
Hope this helps.
X=6 I hope this helps you out
Answer:
Cylinder
Step-by-step explanation:
The object has two parallel, circular, flat ends and straight sides, so it is a cylinder.
Cubes, rectangles and prisms have only flat sides.
That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
Hope this helped!