Answer:
Where is the question??
Step-by-step explanation:
Answer:
continuously is the most, and what is actually done at the banks...
as for your answer:
<u>Compounded monthly </u>
Step-by-step explanation:
Answer: C
Step-by-step explanation:
Ap3x
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz