Answer:
$6.21
Step-by-step explanation:
1 apple = $0.60
3 apples = $1.80 (Multiply 0.60 by 3)
2 bananas = $1.00 (Multiply 0.50 by 2)
1 quart of yoghurt = $4.50
Add the prices up first:
1.80 + 1.00 + 4.50 = $7.30
7.30 off 15% = $6.21
15 miles
15(64)+42=1002 mile - Andrea (42 is added because of her head start.)
15(67)=1005 miles - Parker
C
it appears that there are 7 cubes, so divide the overall volume by the seven cubes, making the volume of each one would 8. Volume is length times with times height so you would find the cube root of eight which is two. This means that each side length is 2 so you would find the area of each side and add them all together. This adds up to equal 120.
Hope this helped!!
Ask your teacher he or she will know