Price / weight = unit price
product A : 1.36 / 8 = 0.17 per oz
product B : 3.20 / 16 = 0.20 per oz
product A has the lower unit price
If a line were to be perpendicular from said points, the slope of it would be -1/28. Hope this helps!
Since there were 6 slices, and he ate 1/3, 6*1/3= 2, so he ate 2 slices
<em>Look</em><em> </em><em>at</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em><em> </em><em>⤴</em>
<em>Hope</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>will</em><em> </em><em>help</em><em> </em><em>u</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>
Answer:
y=2x +1/2
Step-by-step explanation: