1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
docker41 [41]
3 years ago
9

Write an equation that represents the line

Mathematics
1 answer:
andriy [413]3 years ago
3 0
I don’t know if you want both but I’m going to give you both.

(0,2) and (4,3)
You might be interested in
Can someone helpp with thissssssssssssssss
Law Incorporation [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

let’s say each side length is called a, b, and c

to find out if a side length is a solution you have to know that

a < b + c

b < a + c

c < a + b

if all of these are true then the given lengths can be the sides of a triangle

ex:

a = 3, b = 4, c = 5

3 < 4+5

3 < 9

this is true

4 < 3+5

4 < 8

this is true

5 < 3+4

5 < 7

this is true

so these side lengths can make a triangle

however, if one of these inequalities weren’t true (ex: 9 < 4) you wouldn’t be able to make a triangle with the given side lengths

7 0
3 years ago
103.468 rounded to the nearest leader
nevsk [136]

Answer:103

Step-by-step explanation:

103.468 rounded to the nearest leader is 103

3 0
3 years ago
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
balandron [24]

Answer:

The unit cost for each cupcake is .55 or 55 cents

Step-by-step explanation:

6.60 divided by 12 is .55  so therefore, your answer is .55 have a great day hopes this helps :)

4 0
3 years ago
Which fraction is equivalent to 70/100
Viefleur [7K]

Answer:

710

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Please help me !!!!
nydimaria [60]

Answer:

2(x+3)

Hope u get it correct!!!

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the value of x. Round to
    10·1 answer
  • A lake was stocked with 380 trout.Each Year the population decreased by 19
    8·1 answer
  • What is this one..?
    7·1 answer
  • What is the measure of angle x?
    8·2 answers
  • cleats and socks cost $50 total. if the cleats cost $49 more than the socks, how much do they each cost
    6·1 answer
  • Volume of a sphere, either enter an exact answer in terms of pi or use 22/9 for pi
    13·1 answer
  • Geometry- please explain when you answer. #16
    15·1 answer
  • Jorge said that 0.029 can be written as 29/100 is he correct explain
    6·2 answers
  • Tell whether the transformation appears to be a rigid motion. explain
    6·1 answer
  • READ QUESTION CAREFULLY, PLS ANSWER WITH WORKING
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!