1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
babunello [35]
3 years ago
7

AJUTOOR! DAU TEST :((

Mathematics
1 answer:
ch4aika [34]3 years ago
6 0

Answer:

1/7 = 1/7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A 5-pound bag of flour costs $9.60. What is the price per ounce?
Fofino [41]

Answer:

A 5-pound of flour costs $4.80. For this bag of flour, what is the cost of flour per ounce? (1 pound = 16 ounces) a. $0.06.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helppppppppppppppppppppp asap
grandymaker [24]
The answer should be 2x-5
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINLIEST
krok68 [10]

Answer:

Option 2

Step-by-step explanation:

Because it shows that it is going up in a half not a whole.

3 0
3 years ago
Ms. Wood took m1/6 of an hour to review each question fromt the Science test. How many questions can she review in 2/3 of an hou
Archy [21]

Answer: 4 questions

Step-by-step explanation:

16h=10 min

2/3=40 min

Use equation:

1:10=x:40

40=10x

x=40/10

x=4

5 0
3 years ago
Getting doubles when two dice are rolled.
Alisiya [41]

Answer:

Make sure you pass go!!!!!!!

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help ASAP I’ll mark as brainliest
    7·1 answer
  • Find the magnitude of v. v = -3i+ 40 + 7k v =
    14·1 answer
  • A water tank holds 18000 gallons. How long will it take for the water level to reach 6000 gallons if the water is used at an ave
    12·2 answers
  • This week laptops are 25% off. If a laptop costs $340, what is its sale price?
    15·1 answer
  • X^2-2y/y when x=20 and y=x/2
    11·2 answers
  • How do you graph f(x)=-3x^2+5
    5·1 answer
  • 15y+5y-19y+2=4 what is y
    6·2 answers
  • Help with 3 & 4 please !!!
    10·1 answer
  • Hey, I’m new to this app i download the app today, and i hope if is there people who can help me with this question in the pictu
    10·1 answer
  • 12. Your family attends a comic convention. Each autograph costs
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!