Answer:
A 5-pound of flour costs $4.80. For this bag of flour, what is the cost of flour per ounce? (1 pound = 16 ounces) a. $0.06.
Step-by-step explanation:
The answer should be 2x-5
Answer:
Option 2
Step-by-step explanation:
Because it shows that it is going up in a half not a whole.
Answer: 4 questions
Step-by-step explanation:
16h=10 min
2/3=40 min
Use equation:
1:10=x:40
40=10x
x=40/10
x=4
Answer:
Make sure you pass go!!!!!!!
Step-by-step explanation: