1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tia_tia [17]
2 years ago
12

Which group of numbers is listed from least to greatest? -8, |-5|, -4, |3|, 6 |-6|, -4, |-2|, -1, 0 -4, |-2|, |3|, 5, |-7| -6, |

-3|, -3, 6, |-9|
Mathematics
1 answer:
Anika [276]2 years ago
4 0
I can’t help you because i can’t distinguish the groups
You might be interested in
If x = 6 and y=5, find y when x = 3
Annette [7]

Answer:

If x=6 and y=5 and we are to find y when x=3.

it will be 6=5,3=y....

5×3=6×y.

y=15/6=2.5 or 2 whole number 1/2.

This is the answer I hope it helps

8 0
3 years ago
Please help asap, i need this!!!!!​
ololo11 [35]
Ch gc cdvnjhg if Gn havin ggcdhb gts Gn
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Tracy mckinney is a disc jockey at radio station wmmm. her annual salary is $52,750. what is her monthly salary? $4,395.83 $5,27
ch4aika [34]
Divide the annual salary by 12 and you'll find the monthly salary
month salary = annual salary/12
month salary = 52,750/12
month salary = 4,395.83

Her monthly salary is $4,395.83
4 0
3 years ago
james has a job with a current salary of $42,000. he wants to earn a collage degree that will take him 2 years to complete and i
Alex777 [14]
It will take him ten years.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these statements is true for f(x)=3*2? A. It is always decreasing. B. The y-intercept I (0,1). C. The domain is x >0
IceJOKER [234]

none

are you sure that is the right equation

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Describe a real word world problem you could solve using a proportion​
    15·1 answer
  • A bookstore packs 6 books in a box. The total weight of the books 14 1/4 pounds. If each book has the same weight, what is the w
    9·2 answers
  • Bob is trying to decide between two cell phone plans. Plan A has no flat fee, but the user must pay $10 cents per minute on the
    7·2 answers
  • I need help with #14
    14·1 answer
  • What is the value of the expression |48÷(-6)|+|-35÷7|
    12·1 answer
  • Please help me find the radius of the button.
    11·2 answers
  • Michael goes to the store to buy apples. He buys 3 apples for $3.75. What is the unit rate?
    15·1 answer
  • HELP ASAP ILL GIVE BRAINLIEST
    7·2 answers
  • Please help me ill give 20 points and mark brainliest
    8·1 answer
  • Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through (-1, 4) and (0, 2).
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!