1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
uysha
[10]
3 years ago
15
(NO LINKS) Please help this assignment is over due and I don't get it thx ;)
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
luda_lava
[24]
3 years ago
7
0
Answer:
45
Step-by-step explanation:
9 x 5 = 45
45 / 9 = 5
45 is the answer!
Send
You might be interested in
Identifying the equivalent expression
iragen [17]
Answer:
Step-by-step explanation:
6
0
3 years ago
A circle has a area of 6937, and what is the radius
notsponge [240]
1,104.61 is the answer
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Help to reaolve this problem?
Elanso [62]
B!
Hope this answer can help you!
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
Monique buys a $4,700 air conditioning system using an installment plan that requires 15% down. How much is the down payment?
Gennadij [26K]
$705 is the down payment.
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Seven times a number minus the number is -48. Find the number.
irinina [24]
The answer is -8 I believe.
To put this into an equation, we get 7x-x=-48. This is equal to 6x=-48. When we divide we get -8.
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Two town on a map are 2 1/4 inches apart.the actual distance between the towns is 45 miles. Which of the following could be the
12
·
2 answers
A circle has an area of 78.5 square inches. What is the diameter of the circle?
6
·
2 answers
Which statement best describes how to determine whether f(x) = x3 + 5x + 1 is an even function?
14
·
2 answers
Which of the following statements are equivalent to the statement "price increased by 1/2 "?
14
·
2 answers
Randell's favorite brand of cookies is on sale at a price of $1.79 for a 12 ounces package. what is the cost per ounce (unit rat
14
·
1 answer
What is 16.80 divide by 4.96 =
7
·
2 answers
How do you divide 8 by 10
8
·
2 answers
Ellie is driving at a speed of 55 miles per hour. Let h represent the number of hours that Ellie drive at this speed. Write an a
5
·
1 answer
There are 30 drummers competing in the Battle of the Bands this year. Next year, 5 of the drummers will leave and some new drumm
6
·
1 answer
What is -3/7 + (-3/4) = in simplest form?
7
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!