A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
You didn't provide the lines but I graphed it for you so you can match it up
Step-by-step explanation:
well just look at the tens digit and see if it is bigger or smaller than 5, in this case 8>5
so the answer is 6,615,000, it is 000 because 9+1 became a 10
Answer:
Step-by-step explanation:
(19+13)*14/2= 217 sq ft