1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
egoroff_w [7]
3 years ago
6

Which expression is equivalent to?

Mathematics
1 answer:
balandron [24]3 years ago
8 0
The answer is number 2
You might be interested in
A pastry shop earned $9,026 over the course of 5 days. How much did they earn on just 1 day? Note: do not write a dollar sign
o-na [289]

Answer:

9207

Step-by-step explanation:

because if you multiply

3 0
3 years ago
Find 415 of 619 in simplest form,
Finger [1]

Answer:

415/619

Step-by-step explanation:

619 is a prime number, so the fraction is in simplest form already.

8 0
3 years ago
What is the LCM of 8 and 10
iragen [17]
40


8x5=40
10x4=40

Hope this helps
3 0
2 years ago
On Monday, the office staff at your school paid$8.77 for 4 cups of coffee and 7 bagels. On Wednesday, they paid $15.80 for 8 cup
IgorC [24]
Set up 2 different equations for each day and then solve using substitution or elimination
4 0
2 years ago
I neeeed helppppppp pleaseeee
Artist 52 [7]

Answer: 6144m^2

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Suzy brought 50 apples from the orchard she brought 5 times as many red apple than green apples how many green apples did she bu
    13·1 answer
  • Veronica has $2.80, which consists of only quarters and nickels. If the number of quarters is half the number of nickels, how ma
    5·1 answer
  • What is the simple interest value missing in the table? Principal $2,500 Interest rate 3.5% Time 5 years Interest ? $43.75 $437.
    12·2 answers
  • If a=8 and b=5 and x=4 and y=6m -2 what is the value of m ?
    6·1 answer
  • The corresponding sides of triangles ABC and DEF are congruent. Which statements are always true for triangles ABC and DEF ? Sel
    12·2 answers
  • A 6-pack of felt-tip pens costs $2.16. What is the unit price?<br>​
    13·2 answers
  • How can you break a table into two part
    7·1 answer
  • Whole numbers greater than 10 but less than 15​
    12·2 answers
  • How much does 9.45 kg equal grams
    10·2 answers
  • A ratio is a multiplicative comparison of two quantities expressed with the same units. The numbers in a ratio are called terms.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!