Answer:
12
Step-by-step explanation:
Three cars each need 4 wheels, so that is...
4 + 4 + 4 wheels, which is 12 wheels
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
9514 1404 393
Answer:
C. none of these
Step-by-step explanation:
The given information tells us ΔACD is isosceles, but gives no information about any lines that might conceivably be parallel.
5 and 6, the value is about 5.48