Answer:
pk oma gawd hey you
Step-by-step explanation:
Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
10 • 4 = _ • 5
10•4=40
40/5=8
Answer:
1/3 in decimal format is .333333333333... so none of these are correct
1. The rectangular prism is a right prism with rectangular bases (check the picture)
2. It has 8 vertices, so we are looking for 3d figures with 4 vertices.
3. A face can have at least 3 vertices, and the 4th must be outside of the plane determined by the first 3 vertices. This makes 4 vertices in total.
4. The 3d figure described in step 3 is a pyramid.