1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vodka [1.7K]
2 years ago
8

Let u = <-3, 4>, v = <8, 2>. Find u + v.

Mathematics
1 answer:
Liono4ka [1.6K]2 years ago
7 0

Answer:

WHAT SUBJECT IS THAT? TELL ME WHAT SUBJECT AND I'LL ANSWER IT PROPERLY

You might be interested in
Use the function below to find F(3)<br> F(x) = (1/6)^x
alukav5142 [94]

Answer: 1/216

Step-by-step explanation: please mark me brainly

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Answer this and i will give brainliest
seropon [69]

Answer:

2x = y

Step-by-step explanation:

As you can see in the table, y = 2x, this is proven by the fact that if you divide any value in the y of the table by 2 you will get its corresponding x value, proving that 2x = y is the function that is used to represent this table's value.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find sin A and sec B given a=2 b=11
Sonbull [250]
If there is a triangle with Sid a and b then sina b/✓a2+b2and seven=✓a2+b2/a
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is -5 over 12 plus 1 over 5
forsale [732]

Answer:

-0.1846

Step-by-step explanation:

-5/13 + 1/5 = -0.1846

3 0
2 years ago
Solve each equation for y:
sammy [17]

Step-by-step explanation:

{y}^{2}   - 1 = 80

{y}^{2}  = 81

y = ±9

\frac{y - 4}{4}  = 1

y - 4 = 4

y = 8

\frac{10 - 63}{y}  = 1

10 - 63 = y

- 53 = y

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write a equation that represents the line
    13·1 answer
  • The quotient of 12 divided by 3 less than 15​
    5·1 answer
  • Please help me with this.​
    14·1 answer
  • The price of a visit to the dentist is $50. If the dentist fills any cavities, an additional charge of $100 per cavity gets adde
    9·2 answers
  • PLEASE ANSWER QUICK<br><br> What is the unit rate for the ratio 96:8
    8·1 answer
  • What is 13 to 7? <br><br> I dont know if you divide or not.
    13·2 answers
  • Find the measure of 44.<br> 131<br> 49<br> 49<br> 64<br> [?]<br> Enter
    12·1 answer
  • Pls help me ill give brainliest <br><br> Do all 3 to get brainliest
    6·1 answer
  • Okay here are more math problems.
    7·2 answers
  • A jar contains only dimes and nickels. The total number of coins in the jar is
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!